İnceleme Football Manager 2017 inceleme

Football Manager 2017 inceleme

2 yıl önce     İnceleme
Football Manager 2017 inceleme

Footbal Manager tam bir hastalık ve bu hastalık yıllar geçtikçe büyüyor daha da ölümcül bir hal alıyor. Saatlerce çaba, emek bir takımı ligin en üstüne taşıyabilmek doğru transfer politikaları belirleyip, harika işler yapmak için. Football Manager simülasyon oyunu denilebilir, birçok büyük kulüp dahi artık FM kullandığını biliyoruz. Durum bu halde olunca Football Manager'den beklentide bir o kadar artıyor.

Seri devam ediyor

FM her sene diğer seri oyunlar gibi çıkmaya devam ediyor, büyük değişimler getirip oyuncu kitlesini üzmek istemedikleri için iyi veya kötü oyun değilde, bir sene az yenilikli oyun diğer sene çok yenilikli oyun bize sunuyor denilebilir.

Yeni transfer
 ve kadrolar
FM'den her yıl beklenti başta, transferler, güncel takımlar, yeni yetenekler gibi birçok futbola dair her şeyi bu oyunda güncelleştirilmiş halde görmek mümkün. Yenilikler bazı yıllar o kadar az oluyor ki, database satsa oyun sadece gene tutulur derecesine geliyor, çünkü genelde oyuncu kitlesi şimdiki kadroların olmasını istiyor. Tabi ki bu olayı gerçekleştiremedikleri ortada sanıyorum ki her sene oyundan belli gelir elde etmek varken, öbür türlü satış stratejileri ve kazançlarında ciddi değişimler olacaktır.

.
Yapıtaşları sağlam bir oyun

Tutmuş bir oyunu tuttuğu gibi sürdürmek istiyorlar kısaca. FM 2016 da değişen arayüz bu oyunda da değişikliğe pek fazla uğramadan bize sunulmuş durumda.
Bu sene gelen yenilikler arasında en göze çarpanı sosyal medya sekmesi ve gelen kutu sekmesi denilebilir. sosyal medya oyun içinde haberleri okuyabildiğimiz çokta kullanışlı olmayan bir sekme olurken, gelen kutusu gayet açık ve işe yarar buldum. Gelen kutusu bölümünde antrenör ekibin takımımız için topladığı raporları sade ve kullanışlı olması takımımızı daha iyi şekilde geliştirmemize olanak sağlıyor.

Geliştirilmiş transfer mekaniği

En çok merak ettiğiniz oyuncu transferleri konusu, oyuncu transferlerinde seçenekler artırılmış, kontratlara seçenekler eklenmiş ve oyuncular artık biraz daha fazla bizi uğraştırması sağlanmış, onun haricinde küçük küçük gelişmeler var.

.
3D maçların tadı başka

3D maç motoru ekstra gelişmeler var, görüntülerde iyileşme, yapay zekasında eskisine nazaran geliştirmeler mevcut. Her zaman olduğu gibi eski oyunlarından kalma 2D klasik modu da mevcut oyunda.

Az ve öz yenilikler

Football Manager geçmiş yıllara göre küçük değişimler geçirmiş bu sene, minik minik yenilikler eklenmiş oyuna. Bu yenilikler genelde olumlu yansımış FM'ye, zaten tutmuş bir oyun, tecrübeli bir ekibe sahip risk almaktan kaçınıyorlar birazda.. Kısaca geçen yılki oyundan farklı olarak yeni kadrolar ve minik değişimler görmek isteyenler için tavsiye edebileceğimiz bir oyun olmuş kendisi.


İnceleme Ekibi Puanı: 7


 

Football Manager 2017 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Win Vista 32
İşlemci: Intel Pentium 4 Intel Core AMD Athlon 2.2GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8600M GT AMD/ATI Mobility Radeon HD 2400
RAM: 2 GB
Sabit disk alanı: 4 GB

Football Manager 2017 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Win 7 32
İşlemci: Core 2 Duo E4400 2.0GHz
Ekran kartı: GeForce GT 340
RAM: 4 GB
Sabit disk alanı: 4 GB 

inceleme ekibi
2017-01-29

4189

kere okundu

 1. Avatar Tanervrl
  Ainen katiliorm kardes keske 2017 paketlerini filan indirseydim internetten ama inceleyen arkadas saolan soylemis ztn boyle olduğunu
  2 yıl önce
 2. Avatar Zaferv
  Yillardr hersene aldigim oyun 2017 ile arasinda pek fark yok
  2 yıl önce
 3. Avatar hakanşaşmaaz33
  katlıyrm bro oyunu bozmuolar
  2 yıl önce
 4. Avatar okannnn
  hiç bir zaman cm 2002 olamayacak ama fm 17 de efsane olmş oyunu bozmuolar en azından
  2 yıl önce