Oyun Lol şampiyonluk ligi 5. hafta 1.gün

Lol şampiyonluk ligi 5. hafta 1.gün

2 yıl önce     Oyun
Lol şampiyonluk ligi 5. hafta 1.gün

Günün sonucu en çok merak edilen ve üst sıraları etkileyen maçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Takım kadroları şu şekildedir. Galakticos, üst koridorda Rare, ormanda Kou, orta koridorda Soz Purefect, alt koridorda da Meantnt ve Veux ile maça çıktı. Oyunfor Crew ise üst koridorda Elwind, ormanda Mojito, orta koridorda Godbro, alt koridorda da Madness ve Wendelbo ile maça başladı. İlk maçta Galakticos üst koridorda Rare (Maokai), ormanda Kou (Nidalee), orta koridorda Soz Purefect (Zed), alt koridorda da Meantnt (Kalista) ve Veux (Thresh) tercihlerini yaptı. Oyunfor Crew ise üst koridorda Elwind (Trundle), ormanda Mojito (Graves), orta koridorda Godbro (Ekko), alt koridorda da Madness (Caitlyn) ve Wendelbo (Morgana) seçimleri ile Galakticos’a karşılık verdi.

.
İlk 10. dakikada Kou iyi bir oyun sergiledi ve takımının aldığı skorlarda etki gösterdi, ilk kanın üst koridordan alınmasını sağladı ve aynı zamada alt koridorda ilk kulenin alınmasını sağlayarak Galakticos’u bir adım öne taşıdı. Kou Nidalee’in mızrakları ile Crew’in bu dakikalarda canını çok sıktı. 12. dakikada dağ ejderini galakticos aldı fakat bunun karşılığında 4 Crew’e 4 skor verdi ve bu dakikaya kadar altında olan üstünlüklerini kaybettiler. Elwind başarı ile gerçekleştirdiği ayrık ittirmeyi bu maçta da güzel bir şekilde uyguladı. Maçın 20. dakikasına geldiğimizde orta koridorda yapılan savaş sonrasında Crew skorda öne geçmeyi başardı. Burada asıl önemli olan nokta ise alt koridorda 2. kuleyi alması için Elwind’e zaman yaratmış olmalarıydı.

Wendelbo ise Morgana’nın Karanlık Esaret yeteneği ile rakiplerine bir tehlike oluşturmayı başaramadı. Maçın 28. Dakikasındayapılan savaşta Galakticos Crew’le aralarındaki altın farkını kapatsa da 2 dakika sonrasında Crew baronu almayı ve sonrasında baronda başlayıp orta koridorda biten savaşta katliam yapmayı başardı ve ilk maçı kazandı. İlk maçta maçın adamı 7/3/10 KDA ile maçı tamamlayan Godbro oldu. Godbro savaşlardaki etkisini gösterdi ve Ekko ile muhteşem bir performans sergiledi.

.
İkinci maçta ise Crew üst koridorda Nautilus, ormanda Rengar, orta koridorda Azir, alt koridorda da Varus ve Lulu şampiyonlarını aldı. Galakticos ise üst koridorda Poppy, ormanda Graves, orta koridorda Ryze, alt koridorda da Sivir ve Karma seçimleri seçimlerini yaptı. Maçın başında Rare ve Kou Crew’in ormnına grip hem Mojitoyu öldürerek ilk kanı aldı hem de Mojito’nun elinden mavi güçlendirmeyi aldı. Sonrasında Kou orman güçlendirmelerini aldı ve alt koridora gidip buradan da bir skor elde etmeyi başarmış oldu. Bu baskınıyla birlikte Galakticos alt koridoru bir adım öne geçmiş oldu. Fakat ilk kule kanını maçın 10. dakikasında Crew almayı başardı ve bu ilk kule ile birlikte altın farkını 3 bine kadar açmayı başardı.

.
Bu maçta da Elwind çok iyi bir performans sergiledi. Rare karşısında seviye ve minyon olarak sürekli maçı önde götürdü. Maçın 18. dakikasında alt koridorda gerçekleşen savaşı Crew kazansa da Galakticos 2 kule almayı başarırken kendileri sadece 1 kule alabildiler. Kou bu maçta da Graves ile güzel bir performans sergilemeyi başardı. Maçin 25. dakikasında Crew maçın hakimi bir görüntü çizmeye başladı ve baronu da alarak altın farkını 3 binden 8 bine akdar çıkarmayı başardı. Daha sonrasında çıkan takım savaşını da kazanarak maçı kazanmayı bildi. Bu maçın da adamı 10/0/3’lük KDA’ya sahip olarak Godbro olmayı başardı. Godbro iki maçta da çok güzel bir performans sergiledi.

 

inceleme ekibi
19/02/2017

695

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.