İnceleme Pes 2017 inceleme

Pes 2017 inceleme

2 yıl önce     İnceleme
Pes 2017 inceleme

Konami tarafından yıllardır piyasaya sürülen Pes 2017 bu yılda 15 eylül’de çıkışını gerçekleştirdi. Zaten Genel Yapısını herkes biliyor Pes in yıllardır,bu yüzden direk Pes 2017’de neler var hadi görelim…

Bizi Bekleyen Geleneksel Oyun Yapısı 
İlk olarak giriş yapıyoruz ve değişmeyen ayar paneli bizi karşılıyor her şey aynı bu konuyu hemen es geçiyorum,  herhalde adamlar bu konuda hiç yenilik yapmayıp klasik bir yapı oluşturmayı hedefliyorlar diye düşünüyorum.

Türkçe Dil Desteği sunmaya devam ediyor 
Pes bizi şaşırtmayarak bu sene de Türkçe Dil desteği sunmaya devam ediyor, ama hala spikerimiz Türkçe olmadığını söylemekte fayda var.

.
Real Madrid’in Lisansı olmayışı ve hayal kırılığı 
Bizim için en büyük eksiklik bu sene Real Madrid ile ilgili lisans alamamış olmaları , bu herhalde en büyük eksilerden biri, zaten genelde toplasan 10 tane takım alıyordu, futbol oyun severleri  artık onlardan biri de lisansız oluşu gayet üzücü…

Türkiye Ligi yok ama Türk Takımımız Beşiktaş var 
Türkiye Ligine gelecek olursak, “Türkçe dil desteği koyuyorsunuz, peki Türk liglerinin lisansı konusunda herhangi bir adım neden atmıyorsunuz” sorusunu herkes sorduğunu düşünüyorum içten içe, Hala Türkiye Ligimiz maalesef yok, onun yerine takımlarımızdan Beşiktaş Kulübümüz bu sene bizi karşılıyor.

Uefa ve Şampiyonlar ligi Pes’te oynanır 
Evet Uefa ve Şampiyonlar Ligi Pes’te olmaya devam ediyor,  ama şunu söylemekte fayda olduğunu düşünüyorum,  özensiz bir yapıda bunu bize sunuyorlar, şuanda en büyük lisansları bu olmalarına rağmen gerekli önemi vermediğini düşünüyoruz..

Futbol Topunu hisset ve onu arkadaş olarak gör 
Son yıllardaki durağan, hantallık içeren oyun, bu yıl daha akıcı dinamikleri olan, göze daha yumuşak oyun işleyişi bulunan yapıya geçmiş durumda, Pes  in en sevdiğim  özelliklerinden biri olan uzaktan şut sistemi de bu yıl kendini daha da geliştirmişler ve topun ağırlığını bize hissettiriyor bize doygun hisler veriyor.

Hocam pozisyonu görmeden kart veriyorsunuz 
Hakemlerin kararları cidden can sıkıcı olmaya devam ediyor, özellikle pozisyonla alakası olmayan hakem gelip pozisyonu görmüş gibi kırmızı kartı çıkartması, bu konudaki hatanın düzeltileceğini umarak yazıya devam ediyorum.

.
Alıştığımız Görsellere Merhaba
Grafik ve Ses e gelecek olursak, Grafik bakımından her ne kadar Fifa firması Frostbite ile adım atsa da grafik olarak hala Pes bir tık önde olduğunu söylemekte yarar var, ama atmosfer biraz eksik kalmış, özellikle stadyumlardaki sesler gene olmadığını düşünmekteyiz. Ana menü ve diğer seslerde ortalama da kalmış ve ilerleme kaybetmediğini size bildirmekten üzüntü duyuyoruz.

İşin Özeti
Sonuca gelelim artık, bu yıl yumuşak, tempolu, ortalama grafik ve seslere sahip ama bir o kadarda lisans sorunları çeken Pes 2017 bizi bekliyor, Fifa ile Pes karşılaşması artık yaparak bu bitmek bilmez polimiğe hiç girmeden düşüncelerimiz bunlardır şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz…


İnceleme Ekibi Puanı: 8


 

Pes 2017 Minimum sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1 / Vista SP2
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 1.8 GHz (AMD Athlon Ⅱ X2 240 or veya daha iyisi)
RAM: 1 GB RAM
Grafik kartı: nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon X1600 / Intel HD Graphics 3000 veya daha iyisi
DirectX: Version 9.0c
Depolama: 9 GB

inceleme ekibi
2017-01-28

803

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.