Sosyal Medya Twitter gözlerinin yaşına bakmıyor

Twitter gözlerinin yaşına bakmıyor

2 yıl önce     Sosyal Medya
Twitter gözlerinin yaşına bakmıyor

Twitter'da askıya alınan hesaplar ve kapatılan hesaplar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunun en böyük nedeni ise Twitter'ın geçtiğimiz yıl içerisinde üstüne basa basa açıkladığı şeffaflık raporu büyük yer tutuyor. Şimdiye kadar en çok hesapları kapatılan hesaplar ülkeler arasında birinciliği ülkemiz çekiyor. Ülkelere göre kapatılan hesapları sıralayacak olursak;
1-) Türkiye -  3075
2-) Fransa -  1330
3-) Rusya - 525
4-) Amerika - 101
adet Twitter hesabına son verildi.

Türkiye'nin birinciliğine gelecek olursak bu hesap kapatmalardan 2230 tanesi emniyet tarafından sağlanırken, 845 tanesi ise mahkeme kararı ile kapatıldı. Twitter yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ise 289 hesabın kapatılıp 490 paylaşımında silindiği yönünde. Bu kapatmaların en büyük nedenlerinden biri ise terör saldırıları ve darbe girişimi olduğunu söylemekte fayda var. Bu yönde de çalışmalarını sürdüren Twitter yetkilileri terör ve darbe ile ilgili 415 içeriği de kaldırdı. Dünya geneline bakacak olursak 13000 üzerinde hesabın kapatılmasının gerçekleştirildiği bilgisini vermekte fayda var.

Terör saldırıları ve terör eylemleri ile ilgili hesapları geçtiğimiz yılın son 6 ayında dünya çapında 380 bine yakın hesabın kapatıldığı da belirtildi.

sosyal medya haberleri
22/03/2017

1689

kere okundu

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış.